Sklep

 
 

Importer kawy ziarnistej – FOGO

Fogo, to najlepszy importer kawy w Polsce. Oferowane Państwu ziarna kawowca, są zawsze najwyższej jakości. Zbierane ręcznie i starannie selekcjonowane, by można było wydobyć z nich prawdziwy smak i aromat.

Importujemy ziarna kawy z Brazylii, Kolumbii i Etiopii, największych eksporterów i plantacji na świecie. 100% Arabica z całą pewnością spełni Państwa oczekiwania w smaku – który jest delikatny, ale zarazem intensywny, bez kwasowości i czasem z lekką nutą czekoladową. Ich wspaniały aromat  świeżych owoców sprawia, że smakują jeszcze lepiej.

Fogo jako importer kawy, na pierwszym miejscu stawia dobro i zadowolenie swoich klientów, dlatego też dba o wszystkie aspekty związane z importem, m.in. o transport. Odpowiednia forma i warunki przewożenia ziaren, również mają wpływ na jej smak, trwałość i aromat.

 
 
 
 

Od czego zależy dobry smak kawy? Importer kawy Fogo podpowiada

 

Można znaleźć wiele różnych odpowiedzi na to pytanie. Natomiast my uważamy, że każda coś w sobie ma i warto rozpatrzeć każdą z nich.

 

Przede wszystkim, wiele zależy od sposobu, temperatury i długości palenia ziaren. Jak zbyt krótko, to zbyt delikatny będzie mieć smak kawa, a jak zbyt długo to gorzki. Kolor, na jaki uprażone są ziarna, również ma znaczenie. Ciemny, to kawa da posmak gorzki i tłusty, jasny da korzenny smak, a pomiędzy lekko orzechowy. My jako importer kawy wiemy, że Arabica najlepsza jest, kiedy można wyczuć w niej nutkę czekolady czy orzecha.

Włosi natomiast są zdania, że wiele zależy od sprzętu, jakiego używamy, temperatury wody, w jakiej parzymy oraz oczywiście umiejętności baristy.

Jako importer kawy z całą pewnością możemy również stwierdzić, że wiele zależy również od pochodzenia ziaren, regionów, w których są plantacje oraz wysokości, na których są uprawiane. Sprawdzamy zawsze, czy ziarna, które otrzymaliśmy i mamy później sprzedać są dobrej jakości, czy mają regularny kształt i kolor.

 
 

Fogo to importer kawy, który wie, co najlepsze w ziarnach kawowca, aby wydobyć z nich wyśmienity i prawdziwy smak. U nas mają Państwo gwarancję najwyższej jakości ziaren i doskonałej kawy.