Sklep

 

Dlaczego Fogo to najlepsza kawa ziarnista?

Dobra kawa ziarnista z palarni

Fogo, to najlepszy dystrybutor kawy świeżo palonej w Polsce. Oferowane Państwu ziarna kawowca, są zawsze najwyższej jakości. Zbierane ręcznie i starannie selekcjonowane, by można było wydobyć z nich prawdziwy smak i aromat. Dlatego właśnie w Fogo znajdą Państwo najlepszą kawę ziarnistą – jej walory są nieporównywalnie lepsze od innych kaw tego typu. Stawiamy na jakość i nietuzinkowy charakter. Nasze kawy są niezwykle wyraziste i żaden kawosz nie jest w stanie się im oprzeć. Każda z naszych kaw posiada unikalny i charakterystyczny aromat, który jest ceniony przez baristów i koneserów na świecie.
Dobrą kawę ziarnistą poznają Państwo zwłaszcza po tym, że kusi nie tylko smakiem, ale również zapachem. Kawa idealna pobudza wszystkie zmysły i dodaje energii. Wpływa na lepsze samopoczucie i zdrowie. Sprawia, że chce się nią zaczynać każdy poranek i dzięki niej dzień staje się lepszy. Wyłącznie takie kawy z palarni znajdują się w naszej ofercie.
Nie wyobrażamy sobie rozpoczęcia dnia bez kubka tego ciepłego i aromatycznego napoju. Ale picie kawy nie jest wyłącznie spożywaniem jej przy śniadaniu, czy podczas chwili przerwy. To czas, który macie Państwo dla siebie. Warto spędzić go w dobrym towarzystwie. W towarzystwie kawy Fogo.

 

Skąd pochodzi nasza dobra kawa ziarnista?

Najlepsza ziarnista kawa świeżo palona

Brazylia, Etiopia oraz Kolumbia – to tu powstają najlepsze kawy ziarniste świata. Te szlachetne kawy podbijają serca i kubki smakowe każdego, kto spróbował ich choć raz. Wśród naszych kaw znalazły się Colombia Excelso o wyjątkowo dużych ziarnach, Ethiopia Djimma, Brasil Santos oraz Brasil Santos Colombia Excelso Ep.
Każda z prezentowanych kaw Fogo różni się od siebie smakiem. Jedne posiadają owocowy aromat, inne łączą słodycz kakao i dojrzałe owoce czarnej porzeczki albo nutę czekolady. Każda z nich jest wyjątkowa i niepowtarzalna.
Posiadamy w swojej ofercie ziarna kawy z Brazylii, Kolumbii i Etiopii, największych eksporterów i plantacji na świecie. Nasza kawa świeżo palona – 100% Arabica – z całą pewnością spełni Państwa oczekiwania w smaku, który jest delikatny, ale zarazem intensywny, bez kwasowości i z lekką nutą czekoladową. Wspaniały aromat świeżych owoców sprawia, że smakuje jeszcze lepiej.
Gwarancja świeżości, odpowiedzialny proces palenia i najwyższa jakość, to cechy charakterystyczne naszej dobrej kawy ziarnistej. Stworzyliśmy ofertę, która ma trafić w preferencje smakowe wszystkich naszych klientów, dlatego postawiliśmy na oryginalne, niebanalne i różnorodne smaki, po które chętnie się sięga. Kawa Fogo przybliży Państwu te odległe kraje i pozwoli, choć na chwilę oddać się relaksowi. Każdy zasługuje na odrobinę wytchnienia przy filiżance, dlaczego więc nie miałaby być to najlepsza kawa ziarnista?

 

Od czego zależy smak i co łączy w sobie dobra kawa ziarnista?

Można znaleźć wiele różnych odpowiedzi na to pytanie. Natomiast my uważamy, że każda coś w sobie ma i warto rozpatrzeć każdą z nich. Przede wszystkim, wiele zależy od sposobu, temperatury i długości palenia ziaren. Jeśli wypalane będą zbyt krótko, to kawa może mieć mocno delikatny smak oraz nadmierną kwasowość. Natomiast długi proces palenia spowoduje, że posmak będzie dość gorzki, a zapach dymny. Kolor, na jaki uprażone są ziarna, również ma znaczenie. Ciemne dadzą posmak gorzki i tłusty, jasne – korzenny, a te o barwie pośredniej lekko orzechowy. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza kawa z palarni miała zawsze idealnie wyważony stopień wypalenia. Jako pasjonaci kawy wiemy, że Arabica najlepsza jest, kiedy można wyczuć w niej nutkę czekolady czy orzecha. Włosi natomiast są zdania, że wiele zależy od sprzętu, jakiego używamy, temperatury wody, w jakiej parzymy oraz oczywiście umiejętności baristy.
Jako dystrybutor kawy Fogo z całą pewnością możemy również stwierdzić, że wiele zależy również od pochodzenia ziaren, regionów, w których są plantacje oraz wysokości, na których są uprawiane. Sprawdzamy zawsze, czy ziarna, które otrzymaliśmy i mamy później sprzedać są dobrej jakości, czy mają regularny kształt i kolor. W Fogo jesteśmy przede wszystkim miłośnikami kawy i wiemy, co najlepsze w ziarnach kawowca, aby wydobyć z nich wyśmienity i prawdziwy smak. U nas mają Państwo gwarancję najwyższej jakości ziaren oraz satysfakcji z zakupu doskonałej i najlepszej kawy ziarnistej.